Neden Dijital Pazarlama

Artık dünyanın giderek daha da dijitalleştiğini kabul etmelisiniz. BU her ne kadar ürkütücü gibi gelse de aslın da birçok faydası ve avantajı olan bir dönüşüm. Evet, komplo terorileri, bilimkurgu ve diğer etkenler özellikle belirli bir kuşaktan sonrasını rahatsız edebilir. Ancak bu değişimin kaçınılmaz bir sürecidir. Her yeni bir değişimde buna karşı olanlar ve direnenler olur. Ancak bu sefer durum çok farklı. Örneğin Dijital Pazarlama… Dünyanın neresinde olursanız olun, dünyanın istediğiniz yerinde mağaza açıp istediğiniz ürünleri satabileceğiniz çok geniş bir fırsat sunuyor. Bu da az bir girişimci ruha sahip olsa bile insanın dikkatini çekiyor.

Yeni Başlayanlar ve Merak Edenler için E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, yani Elektronik Ticaret en basit anlatımla ürün ya da hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasıdır. Eskiden fiziki bir işletme açıp ürünleri müşterilere orada satarken şimdi bu işi internetten yapabilirsiniz. Hemen her alanda her sektörde bu gelişmiş ve yeni model ticret sistemini kullanabilirsiniz. Artık dünyanın her yerine istediğiniz ürünü satabilirsiniz.

E Ticaret Güvenli Mi?

Ülkemizde e-ticaret için ön yargılar olsa da bu yöntemle para kazanmak veya istediğiniz ürünü almak daha kolay. Bu kolaylığı bazı güvenlik önlemleriyle desteklemek e ticaret deneyimize daha da konforlu hale getirecektir. Peki nedir bu güvenlik önlemler?

  • SSL Sertifikası, bu sertifika sitenin güvenli bağlantı kurduğunu gösterir. Adres çubuğunda en başta yeşil bir kilit işareti ile kendisini gösterir. Ayrıca ziyaret ettiğiniz sitenin “https://…” ile başlmasına dikkat edin. Bu ilk adımdı.
  • 3D Güvenlik: Bu işlem ise kredi kartı ya da diğer online ödemeler için ekstra güvenlik önlemi sunar. Şifre ve diğe bilgileri girdiğinizde bankanız belirlediğiniz telefon numarasına kod gönderir. Bu özelliği bankanızdan aktif edebilirsiniz. Ancak bazı sitelerde bunu kullanmadan da alışveriş imkanı olabiliyor.
  • Ön Ödemeli Kartlar; bu kartları kontorlü kredi kartı olarak da düşünebilirsiniz. Kart ücreti ve bir miktar işletim ücreti haricinde içine ne kadar para yüklerseniz o kadar harcarsınız. Örneğin 1000 TL yüklediğiniz ön ödemeli kart ile en fazla 1000 TL harcayabilirsiniz. Normal kredi kartlarından hiç bir farkı olmayan bu kartları kişiselleştirebilir ve dilediğiniz zaman para yükleyip kullanabilirsiniz.

Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin E-Ticaret Başlangıç Rehberi

Dünya tarihinde internet kadar hızlı yayılan ve kabul gören ikinci bir icat henüz olmadı. Öyle ki henüz 30 lu yaşlarında olmasına rağmen hayatımızın her alanında internet ile içiçeyiz. Bu da doğal olarak yeni fırsatları da beraberinde getiriyor. İşte bu fırsatlardan birisi de e-ticaret sektörüdür. İnternetten para kazanmak biraz havalı gibi görünse de aslında bildiğiniz klasik ticaretten pek bir farkı yok. Sadece artık işlemleri dijital ortamda yapıyorsunuz. Dilerseniz e-ticaret nedir başlıklı yazımızı okuyarak merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Öncelikle iki tür e-ticaret türü var denilebilir. Bunlar stoklu ve stoksuz (Dropshipping) diye ayrılabilir.

HTML Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

HTML (Hyper Text Markup Language – Hiper Metin İşaretleme Dili) temel olarak internetin omurgasıdır.